Cross w Skoczowie (71)


Nowe miejsce na biegowej mapie Polsce w 2018 roku wzbogaciło się o ważne dla mnie miejsce: Skoczów, czyli rodzinne miasto Madzi, mojej żony. Wyprawa wzbogaciliśmy odwiedzinami w Wiśle - by zobaczyć galerie Trofeów Adama Małysza. Było to fajne wyzwanie i sprawdzian w wymagającej trasie pełnej błota, śliskich liści, korzeni.
W ostatnią sobotę 2018 roku spora reprezentacja Rozbieganych Dobczyc poznała nowe miejsce na biegowej mapie Polski. Tym razem padło na I Skoczowski Bieg Ekumeniczny pod nazwą."NoToKaplica". 


W biegu rodzinnym Ewa Wojtan wystartowała z Kubą, Antonim i Józefem na dystansie 2,5 km. Paweł Piwowarczyk, Paweł Kobiałka i Irek Wojtan pobiegli na dystansie 8 km. Crossowe trasy wypełnione były ciekawymi podbiegami, błotem, wystającymi z ziemi korzeniami. 

Bieg miał charakter charytatywny. Kuba zajął trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej. Na najdłuższym dystansie panowie uplasowali się na 19., 26. i 111. miejscu. Po wyzwaniach na trasie biegacze odwiedzili Galerię Trofeów Adama Małysza w Wiśle. Wśród nich odnaleźli także pamiątki z kilku biegów... A żółta koszulka lidera pucharu świata bardzo pasowała do barw RD.

Komentarze